Fedezzük fel együtt Görögország titkait, csodálatos tájait!

Görögország területe kb. 132.000 négyzetkilométer. 
 2300 szigetéből csak mintegy 180 lakott. 
Az országot kelet felől az Égei-tenger határolja, nyugat felől a Jón-tenger. 
Az ország kétharmad részét magas hegységek borítják. A Dinári-hegység folytatásaként a Pindosz-hegység vonul végig a félszigeten, majd tovább folytatódik a Pelopponész félszigeten, Krétán és Rodoszon. Az ország legmagasabb pontja az Olymposz-hegy csúcsa 2917 méter.
A hegységek főleg mészkőből állnak, ezért különösen alkalmasak arra, hogy nagyobb barlangrendszerek, cseppkőbarlangok jöjjenek létre. A görögországi barlangok száma 7500 körül van.

Közigazgatásilag az ország kilenc nagy tartományra van felosztva, északról dél felé haladva: Thrákia, Makedónia, Thesszália, Epirusz, Jón- tengeri szigetek, Közép-Görögország, Égei-tengeri szigetek, Peloponészosz, Kréta. Athén a főváros külön tartományt képvisel. Az ország államformája parlamentáris-demokratikus köztársaság, tagja az ENSZ-nek, 1981 óta teljes jogú tagja az EGK-nak, a NATO-nak, az Európa Tanácsnak és még számos szervezetnek.

A gyönyörű kék-fehér csíkos zászlót 1821. március 25-e óta használják, a törökök elleni szabadságharc kirobbanása óta. Ez a nap ma is nemzeti ünnep. A harcosok jelszava a következő volt: 

"Eleftheria i Thanatos", vagyis "Szabadság, vagy Halál"

Görögül ez a mondat 9 szótagú, ezért lett a zászló kilencsávos, melyben 5 kék csík váltja egymást 4 fehérrel. A kék szín az életet jelképezi, a fehér a halált. A zászló bal felső sarkában az ortodox kereszt látható.