Galerius diadalíve
Eredetileg egy épületkomplexum része volt a 4. sz.-ban, a rotundát, a diadalívet, a hippodromot és a palotát foglalta magába. A diadalív 303-ban épült Galerius császár perzsák elleni győzelmének.
Márvány domborműveit a csata jeleneteivel díszítették. A diadalív két sorban, négy-négy oszlopból állt, középső részén egy kupolát emeltek.
Az egészből ma már csak három oszlop látható.
A római palota és a hippodrom
A diadalívtől délre, a Navarino téren láthatók a palota romjai. Egy négyszögletes, átriumos udvar körül álltak az egykori épületek, napvilágra került egy nyolcszögletű terem is, benne hét kisebb üreggel, valószínűleg ez volt a trónterem. Justicianus korában templommá alakították. Az északi oldalán nyitott díszterem állt, az oldalában négy kisebb teremmel, ennek 1 m magas falai ma is láthatók. A szobák geometrikus mintájú mozaikpadlója viszonylag jó állapotban maradt meg, márvány domborműveket is fedeztek fel a régészek.
A palotától keletre álló modern épületek alatt található az egykori hippodrom kb.500 m hosszan.
Az épület egy véres eseményről lett híres, amikor a helyiek fellázadtak a gót helyőrség ellen, akkor Nagy Theodosius parancsára 7000 lakos mészároltak itt le 309-ben.